Press enter to see results or esc to cancel.

Maddeden Çok Manaya, Maddiyattan Çok Maneviyata Önem Vermek

Maddeden çok manaya, maddiyattan çok maneviyata önem veririm.

Özledim. Çocukluğumdaki kış gecelerini, komşularımızla yaptığımız samimi sohbetleri, elektrikler kesildiğinde televizyon ve teknolojiden uzak, gaz lambası ışığında yapılan sıcak muhabbetleri özledim. Apartmanda, hatta mahallede bir hasta olsa herkes yardıma koşardı. Bir düğün olsa ev sahibi yorulmaz; komşular, dostlar, arkadaşlar yardım ederdi.

Acı da ve sevinçte samimiydi tüm paylaşımlar…

Çıkardan uzak, samimi ilişkiler vardı. Şimdilerde bizler mi değiştik? Teknoloji geliştikçe insanlar mı duyarsız oldu ? Sokakta bir hasta görse insan, başını çevirip yürüyor. Otobüslerde yaşlılar ayakta, gençler oturuyor. O kadar duyarsız olduk ki. Belki de her duyguyu, her ilişkiyi çıkar uğruna kullanan maskeli ruhlar bizi bu hale getirdi. Sahte maskeli ruhların arasında şükür ki, vicdan sahibi samimi insanlarda var. Geçen gün maile gelen haberden çok etkilendim ve umutlandım.

 

Manisa İl Genel Meclis Başkanı Hayrulah Solmaz, açık cezaevinde yatan ve belden aşağısı özürlü olan hükümlü İbrahim Deniz’e tekerlekli sandalye hediye etmiş. Hayrullah Solmaz; insanlar günlük hayatlarının içerisinde şehrin hemen dibinde bir hapishane olduğunu ve burada suçu ne olursa olsun yatan insanların olduğunu unutuyor.”Hele yakınlarından oralarda kimse yoksa hiç hatırlamıyor. Biz de günlük hayat akışı içerisinde buranın önünden gelip geçsek bile varlığından bi haber olarak yaşadığımız hapishaneden İbrahim Deniz’den bir mektup alınca, hem onun derdini çözelim hem de burada yaşayan hayatlar olduğunu, bunların sıkıntıları olabileceğini, bu sıkıntıları paylaşırsak ülkemiz adına, insanlarımız adına daha güzel günlerde birlikte yaşama şansını elde edebileceğimizi umduk.” demiş.

Herkes yaşadığı hayatı kendisi biliyor. İhtiyacı olan insanlara yardımlarıyla adını sürekli duyduğum İl Genel Meclis Başkanımız Hayrullah Solmaz’ı böylesine güzel sosyal sorumluluk bilincinden dolayı tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

 

***
Değerli okurlar, hayat felsefemi hepiniz biliyorsunuz; ‘’Maddeden çok manaya, maddiyattan çok maneviyata’’ önem veririm. Her yazımda sizlerin yüreğine dokunmak, gerçeği hissettirmek en büyük amacım. ‘’İnsan’’ olabilmenin hakikatide ‘’mana’’ da yatmıyor mu ? Elimde kalemim ‘’Çıkarsız ilişkiler’’ yazmak istiyorum her sayfaya, insanlık adına, insanca yapılan…

 

***

29 Ekim akşamı çıkan elim yangında kendilerini düşünmeden, gönüllü olarak, hiçbir çıkar gözetmeden yangına müdahale eden AKUT ekip başkanı Hakan Özcan’ı ve tüm ekibini gösterdikleri sosyal sorumluluk bilincinden dolayı tebrik ediyorum. Bizler sıcak yataklarımızda yatarken ‘’AKUT’’, her tür afette yanımızda oluyor.

Allah bir daha afet yaşatmasın. Ama hazırlıksız yakalandığımız afetler gelmeden AKUT’u destekleyelim ki, o günler geldiğinde onlarda bizi destekleyebilsin.

***

Manisa Spil Dağı’ndaki büyük yangının ardından incelemelerde bulunmak için ‘dev öğrenciler’de dağımıza çıkıp; ‘Bizler, Manisa Tarzanı’nın izinden yürüyen dev öğrenciler, yeniden ve daha güçlü bir biçimde yeşerteceğiz ulu dağımızı!’ demişler. Harikasınız gençler, sizi çok seviyoruz her zaman, her konuda destekçinizim.
Sevgiyle kalın…

Comments

Comments are disabled for this post