Press enter to see results or esc to cancel.

DR. ÇAĞATAY VURAL ( VİP ESTETİK ) RÖPORTAJI

         Hayat kısa yaşamaya bakın. Güneşin bize gülümsediği, sonbaharın en güzel ayında, kışın kasvetli soğuk günleri gelmeden kendinize bakım yapmayı ihmal etmeyin ki; kışın kasvetli günlerine enerji depolayın. Hepimiz güzel görünmeyi seviyoruz.

Bende bu hayatın koşturması içinde kendimi çok salmıştım, yemek programı yapan, hem yemek yapmayı, hem de yemeği seven biri olarak biraz kilo almıştım. Yıllardır mide şişkinliğime ağrılarıma çare bulamıyordum. Diyet yapmam gerekiyordu, fakat iş hayatım diyet yapmama engeldi. Sevgili doktorum Çağatay Vural, her görüştüğümüzde Akupunktur u söylerdi fakat ben iğneden korkan biri olarak asla yanaşmazdım. Bir gün cilt bakımı yapıyorum deyip hiç anlamadan kulağıma iğneleri batırdı. Ve ben Akupunktur sayesinde 4 ay gibi kısa sürede 6 kilo verdim. Sadece kilo vermekle kalmadım stresten, mide ağrılarımdan kurtuldum. Kendisi estetik hekim olsa da benim yaşam koçum oldu. Ve sizler için kendisiyle söyleşi yaptık.
Ruha ve bedene detoks Akupunktur. Hayatın stresinden yoğunluğundan kurtulmanın kilo verip incelmenin yolu işte bu mucize iğneler .

ÖNCELİKLE OKURLARIMIZ İÇİN KENDİNİ TANITIR MISINIZ?

1973 yılında Erzin’de doğdum. Çukurova üniversitesi tıp fakültesinden mezun oldum. 2004 yılından bu yana medikal estetik hekimliği yapmaktayım. 2009 yılından bu yana Manisa merkezli tüm Ege bölge bölgesi başta olmak üzere yurt içi ve yurt dışı hizmetlerimiz devam etmektedir.

ESTETİK HEKİMLİK KENDİ TERCİHİNİZ MİYDİ?
Evet. Kendi saç problemlerime çözüm ararken mezoterapi tedavisiyle tanıştım. Tedavi planı yaparken medikal estetik dünyasına gönüllü bir giriş yaptık. Yurt dışı eğitimlerde Türk hekimleri olarak ne kadar ileride olduğumuzu görmek iş aşkımızı daha da artırdı, özellikle saç ekiminde Türk hekimleri olarak dünyada öncü olmak gurur verici.

VİP ESTETİKTE HANGİ UYGULAMALARI YAPIYORSUNUZ?
Cerrahi olmayan medikal estetik uygulamalar işlem portföyümüzü oluşturmaktadır. Başta saç ekimi olmak üzere saç dökülmesi tedavisi, kırışıklık tedavisi ( botoks, dolgu, ip askı ve örümcek ağı, kök hücre tedavisi ), sağlıklı zayıflama tedavisi ( akupunktur, mezoterapi, lipoliz,…), leke tedavisi, sivilce ve sivilce izi tedavisi, göz çevresi estetiği, kalıcı makyaj uygulamaları, dövme silme, lazer epilasyon ve ağrı tedavisi (akupunktur, nöralterapi, ozonterapi ) başlıca uygulama alanlarını oluşturmaktadır.

BANA HERKES NASIL KİLO VERDİN DİYOR AMA ÖNCELİKLE BAĞIRSAKLARIMDAKİ RAHATSIZLIĞI İYİLEŞTİRDİNİZ, SONRASINDA KİLO VERDİM ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.

Sağlıklı zayıflama tedavisinde vücudu bir bütün olarak almak lazım. Bağırsak sistemi problemleri günümüzde birçok hastalıkların temelini oluşturduğundan zayıflama tedavisinde de bizim için önem arz etmektedir. Günümüzde birçok insan şişkinlik, hazımsızlık hatta kabızlık problemini fazlasıyla yaşamaktadırlar. Hastaya özel tedavi programları planlayarak daha sağlıklı çözümler üretmeye çalışıyoruz.

 

GELELİM BANA UYGULADIĞINIZ AKUPUNKTUR SEANSLARINA HERKES ÇOK MERAK EDİYOR ?
NELER YAPTIK NASIL VERDİM 6 KİLOYU ?

Akupunkturu bir denge tedavisi olarak düşünürsek tedavide daha başarılı olabiliyoruz. Akupunktur Türkiye’de zayıflama amaçlı ön planda olsa da, ağrı, stres, anksiyete, bağırsak problemlerinin düzeltilmesi tedavisinde etkin olarak kullanılmaktadır. Vücuttaki stres yükünü azalttığımızda beslenme düzensizliklerinin önüne geçme şansımız artıyor, bağırsakların dengeli çalışmasını da sağlarsak metabolizma hızını normale alabiliyoruz. Tüm bu dengeler ışığında kontrollü bir şekilde zayıflamayı başarmış oluyoruz.
Tedavi ile birlikte sağlıklı bir beslenme planı yapmak verilen kiloları korumada çok önemlidir. Diyet kelimesini hayatımızdan çıkararak kişinin özel durumuna uygun beslenme düzeni sağlamalıyız.

AKUPUNKTUR NEDİR ? HERKESE UYGULANIRMI KAÇ SEANS GEREKİR ? KORUMA SEANSLARI NASIL
Uygun noktalara batırılan iğnelerle tedavi şeklidir ( aku:iğne , puncture:batırmak ). M.Ö. 5000 yıllarına dayanan bir geçmişi vardır, özellikle Çin’de Uygur Türklerinin yaşadığı bölgesinde başladığı bilinmektedir. Vücudumuzu bir eczane gibi düşünürsek uygun iğnelerle vücudumuzda istenilen ilaç etkisini oluşturabiliyoruz.
Akupunktur ihtiyaç dahilindeki tüm hastalara uygulanabilir.

Seans sayısı hangi hastalık için uygulama yapıldığına göre değişebilir. 12-16 seanslık planlamalar yapılmakla birlikte hastalığın durumuna göre seans sayısı değişebiliyor.
Zayıflama hastalarında haftada 1-2 seanslık uygulamalarla başlanır. Seanslar 20-30 dk arası değişmektedir. İstenilen kiloya geldikten sonra seans aralıklarını açarak tedaviyi sonlandırırız.
Gerekli durumlarda 1-3 ay aralıklarla koruma tedavisi planlanabilir.

 

AKUPUNKTUR NELERE İYİ GELİR ?
*Ağrı ve zayıflama en sık başvuru nedenleridir. Özellikle baş-boyun ağrıları, omuz-diz gibi eklem ağrıları ve migren ağrı tedavisi için sıklıkla gelmektedirler.
*Stres, depresyon, uyku bozuklukları
*Sigara bırakma
*Alerji tedavisi ( alerjik rinit, alerjik astım )
*Mide ve bağırsak problemleri
*Antiaging amaçlı
Ve birçok hastalıkta da tedavi ve destek amaçlı uygulanmaktadır.
Son yıllarda “Gençlik Aşısı” olarak adlandılıran PRP (kök hücre) yöntemi oldukça revaçta. PRP ile ilgili bizi bilgilendirebilir misiniz? Nedir, nasıl uygulanır, kimlere uygulanabilir, kimlere uygulanmaz? Ciltteki ne tür sorunları tedavi eder? Riskleri var mıdır? Hamilelere uygulanır mı?
*PRP; kişinin kendi kanından elde edilen zengin plazmanın cilde enjekte edilmesidir. Direk enjeksiyonla yapıldığı gibi bazı cihazların yardımıyla da uygulama yapılabilir.
Kök hücre açısından daha zengin diğer uygulamalar ise CGF ve Fibrocell. CGF de kişinin kendi kanından hazırlanan bir tedavi şekli iken Fibrocellde kulak arkası ya da kolun iç kısmından alınan doku örneklerinden hazırlanan serum cilde uygulanır.
Tüm bu tedaviler öncesinde hekim tarafından genel muayene yapılmalı.
*Bu tedaviler bulaşıcı hastalıkları olan, kanama problemi olan kişilere uygulanmaz.
*Özellikle cilt gençleştirmede, cildin daha canlı ve fresh olmasını sağlamak için, elastikiyeti artırmak için, ciltteki gözeneklerin tedavisinde, akne skarların tedavisinde, leke tedavisinde, saç dökülmesi tedavisinde, çatlakların azaltılmasında uygulanabilmektedir.
*Günümüzde maalesef hekim olmayan insanların böyle bir tedaviyi yapmaya çalıştıklarını duyuyoruz. Öncelikle sağlık açısından kişilerin buna dikkat etmesi lazım. Diğer yandan her tüple hazırlanan kandan bu tedavi yapılamaz, bunu için özel tüp ve sistemler kullanılmaktadır.
*Hamilelik döneminde PRP tedavisi uygulanmıyor.

BOTOKS NEDİR ? HERKESE UYGULANIR MI ETKİSİ NE KADAR SÜRER?
*Botoksun güzellik sektöründe kullanılmasının ilginç bir hikayesi var. Botolinium toksininden elde edilen ilacın bazı nörolojik hastalıkların tedavisi sırasında kırışıklıklarda azaltma yaptığı görülünce daha da geliştirilmiş ve günümüzdeki ilaçlar yapılmıştır. Botoks mimik yapmamızı sağlayan aşırı aktif kasların bir süreliğine çalışmasını engeller.
*Uygun özellikte olan her sağlıklı bireye uygulanabilir. Mutlaka klinik şartlarda hekim tarafından uygulanmalıdır.
Bazı kas-sinir rahatsızlıklarında uygulama yapılmaz.
*Botoxun etkinliği 3-8 ay arası değişmektedir, ortalama 5-6 ay arası olarak belirtilir.

SAÇ EKİMİ HERKESE YAPILIRMI ETKİSİ NE KADAR SÜRÜYOR GÜVENLİ Mİ ?
*Donör alanı dediğimiz, dökülmeye dirençli olan ense bölgesindeki saçların ihtiyaç olan bölgeye nakline saç ekimi diyoruz.
Sadece saç olarak değil kaş, kirpik, sakal ve bıyık ekimi de yapılabilmektedir.

Donör alanı olarak ensede yeterli saç yok ise sakal, sırt veya göğüs bölgesindende alım yapılabilmektedir.
Ense bölgesindeki saçlar dökülmeye dirençli olduğundan ekilen saçların normalde ömür boyu kalmasını bekleriz. Gerekirse ara ara PRP-CGF gibi kök hücre tedavisi veya saç mezoterapisi desteği öneriyoruz.

 

İşlemden önce genel muayenesi yaptığımız hastadan gerekli tahlilleri isteriz. Tahlil sonuçlarıda uygunsa tedavi planlanır. İşlemin her safhası doktor tarafından yapılır, bu nedenle sağlınız açısından buna dikkat etmeniz gerekmektedir. Dışarıda saç ekim uzmanı sıfatıyla bazı kişilerin açtığı merkezler sağlık açısından her türlü riski taşırken, hastanelerde de malasef aynı sıfatla doktor olmayan kişilerin yaptığı kötü uygulamaları biliyoruz.
Sadece saç ekimi değil az önce konuştuğumuz tüm işlemlerin ( Akupunktur, Botoks, Dolgu, İp askı-örümcek ağı, PRP-CGF, Mezoterapi..) bizzat hekim tarafından yapılması yasal zorunluluktur.

BU KADAR GÜZELLİK KONUSUNUN İÇİNDE OLUNCA İŞİN UZMANINDAN GÜZEL KADIN NASIL OLMALIDIR DİYE SORMAK İSTİYORUM..

Aslında bu sektörde kadın erkek ayrımı kalmadı. Amacımız doğal yaşlanma sürecinde hem fiziksel hem de ruhsal daha dinç ve daha mutlu insan olmalarına yardımcı olmaktır.
Bu tür tedavileri önerirken ve uygularken doğal sınırlarda kalmaya özen gösteriyorum. İnsanların kendilerini ifade ederken maske takmadığı bir güzellik planlamaya çalışıyorum. Bazı çizgiler doğal görünüm verirken, derin çizgilerin kişiler üzerinde zamanla oluşturduğu negatif enerjiyi yok etmeye çalışıyoruz.

Her yaşın ayrı bir güzelliği olmakla birlikte küçük dokunuşların o yaşları daha iyi ve daha enerjik yaşamaya sebep olduğunu biliyoruz.
Sağlıklı bir güzellik ve sevgi dolu bir hayat diliyorum.

Comments

Comments are disabled for this post