Press enter to see results or esc to cancel.

Gariptir Yıllar

Ne gariptir yıllar, hem sevinçtir hem hüzün. Özlemdir bazen, sonsuzluğa uğurladığımız sevdiklerimizin acısına her geçen yıl yeni özlemler eker.

 

Çocuktuk hani, ne zaman büyüdük biz ? Daha dün sokakta sek sek oynuyorduk. Macuncuyu bekliyorduk  kaldırımlarda. İp atlamaktan yorulduğumuzda en yakın komşudan su içiyorduk. Nerde şimdi o komşu ? Nerde arkadaşlar ?

 
Gariptir yıllar, hepsini aldı geçen yıllar. Nerde annem ? Nerde babam ? Onlarsız geçen her yıl özlem ekti, yüreğimi acıttı.
Gariptir yıllar, çocukluğumda çok severdim papatyaları, babamla kırlarda piknik yapmayı. Nerde babam, nerde o kırlar … Gariptir yıllar, herşeyi değiştirir. Hem sevinci hem hüznü barındırır içinde. Çocukluğumdaki sokaklar nerde, geçen gün geçtim oralardan ne doğduğum ev, ne oynadığımız sokak hiç biri yok, hepsi ruhumda anı kalmış. Okul dönüşü ananemin yaptığı börek kokuları ile eve gelmek ne güzeldi. Benimdi ananem, benimdi o ev, benimdi o sokaklar. Her okul dönüşü o evde sevdiklerim vardı. Hani nerdeler şimdi ? Hepsini aldı geçen yıllar…

 

Yasemin kokulu yazlarım vardı adadaki evimizde. Duvarları çökmüş, boyaları dökülmüş. Sahipleri gidince sessizleşen evimizde dolaştım. Ne çok anım vardı o evde… Annemin kahkahalarını duydum bir an, babam balkonda mangal hazır diyordu… Kumdan kaleler yaptığım sahilde yürüdüm, her kum tanesini hissettim.

 

Bendeki benle oturdum kumların üzerine, denizi seyrettim. Denizin, dalgaların köpükleri gibi kayboldu sevdiklerim. Nerdeler şimdi … Her dalga, her geçen yıl gibi hızla geçti köpükleri söndü. Neşeli zamanların kıymetini bilemediğimiz anları gibi…
Gariptir yıllar, hem sevinç, hem hüzün barındırır içinde. Ne severdim denizi, kumdan kalelerim vardı, dalgalar hepsini yıktı. Her geçen yıl gibi hem sevinç hem hüzün bıraktı geride… Bana kalan sabretmek, güzel anların tadını çıkarmaktı. Geçen yıllar öğretti bana, her sevinçte hüzün, her hüzünde biraz sevinç olacağını.

 

Gariptir yıllar, giden sevdiklerinin özlemlerini yüreğine ekerken başka sevinçlerin tohumlarınıda bırakır sen anlamadan. Ve her geçen yıl beni ben yapar aslında…

 

***

 

Manisa Rotary Kulübü ve Magnesia Rotaract Kulübü’nün DevirTeslimTören’i gerçekleşmiş.  Manisa Rotary Kulübü Başkanı Hakkı İşçan görevini 2013 – 2014 Başkanı Alaattin A. Özyurt’a devretmiş.  Magnesia Rotaract Kulübü Başkanı Arif Özkan ise görevini yeni dönem başkanı Ömer Geriter’e devretmiş. Yeni dönem başkanları ile Rotary ve Rotaract Kulüblerine başarılar diliyorum. Özellikle sevgili kardeşim Ömer Geriter’i başkanlığından dolayı bir kezde burdan kutlamak isitiyorum. İş hayatındaki başarıları Rotaract Kulüp Başkanlığı’nda da devam eder umarım.

 

***

 

Yazımı yazarken iş adamı Kamber Atabey’in kızının vefat ettiğini öğrendim, çok üzüldüm. Allah kimseye evlat acısı göstermesin. Kamber Bey’e ve tüm yakınlarına sabır ve başsağlığı dilerim.

 

Hayatta en çaresiz kaldığımız, en acı gerçeğimiz ölüm maalesef…

 

Sevgiyle kalın…

Comments

Comments are disabled for this post