Press enter to see results or esc to cancel.

Ayinesi İştir Kişinin Lafa Bakılmaz

Çocukluğumdan beri Manisalı olarak Manisa’nın sadece mesiri ile tanınmasına, güzel şehrimizin tek bir ürünüyle ünlü olmasına, gittiğim şehirlerde Manisa’nın taşra olarak bilinmesine hayıflanıyordum. Allah’ın şehre bahşetmiş olduğu doğal kaynaklarını, mitolojik yapısını ortaya çıkarmak, söylemek kolaydır. Elinizde hazır olanın reklamını kolay yaparsınız. Fakat şehri ‘’Marka Şehir’’ haline getirebilmek adına tüm enerjinizi, emeğinizi harcamak, hatta bu şehri Uluslararası arenada tanıtmak ‘’Marka Şehir’’ projesinde kanıtlanmış bir katma değerdir.

 

8. Dünya Kadınlar Bocce Şampiyonası 15-19 Ekim 2012 tarihlerinde, 1. Akdeniz Kadınlar Bocce Şampiyonası 20-21 Ekim 2012 tarihlerinde Manisa Tenis Dağcılık kulübünün tesislerinde yapıldı. Şampiyonaya Uluslararası Bocce Federasyon Başkanı Christian Lacoste, Teknik Kurul Başkanı Henri Escallier, Organizasyon Kurulu Başkanı Mohammed Yacine Kafi katıldı. Şampiyonaya katılan ülkeler; Cezayir, Arjantin, Bulgaristan, Şili, Çin, Hırvatistan, İspanya, Fransa, Libya, İtalya, Rusya, Sırbistan, Slovenya, Slovakya, Monako, Tunus, Karadağ, Brezilya, Letonya. Manisa artık bu ülkelerde tanınıyor. Şampiyonanın ana sponsoru; E.C.A SEREL, destek verenler; Manisa Belediyesi, Anemon Hotel, Saruhan Otel, Spilos Hotel, Oruçoğlu Oreko Hotel, Manisa’yı Mesir’i Tanıtma ve Turizm Derneği, 251 Bin Dev Öğrenci, Manisa Ticaret Borsası, Manisa Tenis Dağcılık Spor Kulübü, Etap Otomotiv, İzmir Kalıp, Spil A.Ş, Keskinoğlu A.Ş.

 

Birçok kişinin adını bile duymadığı Bocce sporunu bizler ile buluşturan, şampiyonanın ilimizde yapılmasını sağlayan sayın Valimiz Halil İbrahim Daşöz’e Manisalılar olarak çok şey borçluyuz. Ziya Paşa çok güzel söylemiş; AYİNESİ İŞTİR KİŞİNİN LAFA BAKILMAZ . Bir yönetici söylediklerini uyguluyor ve arkasında duruyorsa başarılıdır. Sayın Valimiz yaptığı projelerini sunuyor bizlere. 251 Bin Dev Öğrenci projesiyle öğrencilerin, gençlerin gönlünde taht kuran Valimiz; kadınlara verdiği destekle kadınların ve tüm Manisalılara uluslararası bir şampiyonayı kazandırarak görmesini bilen, fark edebilen, herkesin gönlüne dokunmayı başardı. Şehirler yaşayan insanların şehre katkılarıyla hemşehrilik bilinciyle, bireysel değil, takım ruhuyla çok iyi yerlere gelir. Sayın Valimizin ‘’Marka Şehir’’ projesinin en başında söylediği; ‘’Birlikte İnanırsak, Birlikte Çalışırsak, Birlikte Başarırız ! ‘’ sözünü hepimize kanıtladı. Manisa’yı artık sosyal, yazılı, görsel her tür medya 8. Dünya Uluslararası Kadınlar Bocce Şampiyonasının yapıldığı yer olarak tüm ülkeler tanıyor. Yıllarca uğraşılsa Dünya çapında bir tanıtımı asla yapamazdık.

 

Şampiyona 15 Ekim Pazartesi başlamıştı fakat şartlarımdan dolayı katılamamıştım. 19 Ekim Cuma akşamı madalya töreni için Tenis ve Dağcılık tesislerine gittim. Tesislerdeki havayı yaşamaktan büyük gurur duydum. Slovenya, Çin, Fransa ve Türkiye’nin yarıştığı 4’lü final grubunda sporcumuz Seda Geridönmez 31 sayı elde ederek yarışmayı 3. Sırada tamamlayarak Dünya 3. Oldu Sevgili Seda’yı ve takım arkadaşlarını kutluyorum.

Birçok stand açılmış. Standlarda uluslararası bazda Manisa’nın yöresel herşeyini tanıtmaya olanak sağlamak, tesisleri çok kısa sürede uluslararası bir şampiyonaya hazırlamak çok büyük bir başarı. Şampiyona için hazırlanan Bocce Manisa 2012 logolu tişörtler, fincanlar, içinden program çıkan kalemler özenle hazırlanmış. Şampiyonada emeği geçen herkesi tebrik ediyorum. Manisa size çok şey borçlu…

 

Cuma akşamı iyi ki tesislere gitmişim. 251 Bin Dev Öğrenci projesinde görev alan 3 tane dev yürekli öğrenci ile tanışma fırsatı buldum. Mehmet Cenk Çınar, Harun Tosun, Canberk Bice. Onları daha önce sayın Valim ile röportajımızda ödül almaları nedeni ile duymuş ve zevkle yazmıştım. Cuma akşamı 3 lise öğrencisinin gözlerindeki ışığı gördüm. Hepsinin şampiyonadaki emeklerine şahit oldum. Heyecanlarını yaşadım. Bir lise öğrencisine genç yaşta dünyaya faydalı oldum diyebilmeyi, ben kimim derken birden sosyalliğin zirvesini yaşatarak kendi gücünün farkına varabilmesini sağlamak tüm toplumun farkındalığa varmasını sağlar.

 

Sohbetimiz sırasında gençlerden Valimizi çok sevip örnek aldıklarını, eskiden Valilik makamına gelmeye bile çekinirken şimdi Valimizden fikir alır olmalarına çok sevindiklerini duydum. Her yazımda belirttiğim gibi Sayın Valim Devletin sıcak yüzünü dev öğrencilerine göstermiş, protokol valisi değil, halkıyla iç içe öğrencisiyle,kadınıyla,erkeğiyle herkese destek olduğunu bir kez daha kanıtlamıştır. Burdan Mehmet Cenk’i, Harun’u, Canberk’i başarılarından dolayı tebrik ediyor, heyecanlarının gözlerindeki ışığın hayatları boyunca hiç sönmeden başarılarını aydınlatmasını diliyorum.

 

19 Ekim 2012 Cuma akşamı Sayın Valimiz Saruhan Otelde Şampiyonanın gala yemeğini düzenledi. Yemekte şampiyonaya destek verenlere, yerel basın sahiplerine ve temsilcilerine plaket verildi. Bende gazetemiz adına verilen plaketi almaktan büyük bir gurur duydum.

 

Değerli okurlar; Vali, Bakan, Milletvekili olabilirsiniz. Fakat insan olabilmek, insani değerleri koruyarak yöneticilik yapmak ayrıcalıktır. Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde 8. Dünya Kadınlar Bocce Şampiyonası ile Manisa’da bayram havası yaşatan Valimiz Halil İbrahim Daşöz’e Manisa’yı uluslararası arenada tanıttığı için çok teşekkür ediyor, başarılarının devamını diliyorum.

 

Başta Sayın Valim Halil İbrahim Daşöz olmak üzere herkesin Kurban Bayramını kutluyor, Manisa’da Şampiyonadaki gibi birlik ve beraberlik içinde bayram havasının sürekli esmesini diliyorum.

Sevgiyle kalın…

Comments

Comments are disabled for this post