Press enter to see results or esc to cancel.

Kent Park Kahve Durağı sahibi Tamer Akkal İle Söyleşi

MANİSA’DA HUZUR, KEYİF VE LEZZETİ BİRLEŞTİREN ADRES ‘’KENT PARK KAHVE DURAĞI’’

Kahvaltı mekanlarının keyif almaktan çok ticarete dönüştüğü, sadece doğal ortam, yeşillik görelim derken, kalabalıklar içinde sohbet bile edemediğiniz ortamlarda, yumurta kokan çay bardaklarından sonra Kent Park Kahve Durağı’nda huzur buldum, içim açıldı.

Biz Manisalıların çok ihtiyacı vardı böyle mekanlara. Sırf yeşillik, doğal ortam olsun, çocuklarımız rahatça oynasın diye İzmir’e gidiyorduk. Artık çok yakınımızda böyle bir mekan var; Kent Park Kahve Durağı. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin dev projelerinden biri olan Kent Parkın içinde, yeşillikler arasında ister su kenarında kafanızı dinleyeceksiniz, ister içeride tavla oynayıp sohbetinizi yapabileceksiniz. İster güneşli günlerde bahçede çimlerin üzerinde, ister kışın içeride kış bahçesinde güzel lezzetlerin tadına bakacaksınız.

11668121_10207677305424982_1536811296_n

Benim için yemeğin sunumu, hizmet ve hijyen çok önemli. Lezzetli bir yemek ve lüks bir ortam sunabilirsiniz fakat garsonlar ve işletmeci buzdolabı gibiyse hiçbir önemi yok. Hijyen deyince kahve Durağının mutfağına girdim ve baş aşçısı Yavuz Bey’le tanıştım. Kendisi işini çok seviyor, yemeklerin lezzetinin yanında yağ oranına kadar her detayına dikkat ediyor ve her yer tertemiz. Gönül rahatlığıyla gidip güzel lezzetlerin tadına bakabileceğiniz bir yer Kahve Durağı.

Kent Park Kahve Durağı sahibi Tamer Akkal tecrübeli bir işletmeci, güneşli güzel bir hafta sonu eşi Züleyha Hanımın özel tatlısı ‘’Magnolia’’ eşliğinde ağırladılar bizi. Her yerde olduğu gibi Kahve Durağı’nda da kadın eli deyince Magnolia gibi her yer tatlanmış.

  • Francshing olunca adınız Kahve Durağı, sadece kahve mi var menüleriniz neler ?

Sadece kahve değil, yemek, kahvaltı ve kahve durağıyız aslında. Yöresel lezzetlerde var mutfağımızda.

  • Neler bu yöresel lezzetler ?

Çökertme, elbasan. En büyük özelliğimiz hiçbir ürünümüzde hazır gıda kullanmıyoruz. Hamburger köftelerimizi ve şinitzellerimizi kendimiz hazırlıyoruz.

12735722_10207677385106974_927166086_n

  • Kahvaltınız harika görünüyor ve çok lezzetli kaç çeşit var ?

Kahvaltımız Manisa’nın en zengin mutfağına sahip, kahvaltımız serpme şeklinde 26 çeşit var. Hepsi birbirinden lezzetli, aşçımız Yavuz Bey hem kahvaltı hem de diğer yemeklerinde çok iddialı.

  • Kahve Durağı’nın kendine özel specialleri var mı ?

Sevgililer gününe özel ‘’Love in cofe’’ ve eşimin yaptığı ‘’Magnolia’’ tatlımız var. Magnolia tatlısı bizim Manisa Kahve Durağı’na özel bir tek bizde var.

  • Temiz havası ve doğa güzellikleriyle grup kahvaltıları, okul ve parti toplantılarının vazgeçilmezi olmuş durumdasınız…

Kapalı alanımız var. Toplantı ve doğum günleri için ayrı bir salonumuz var. Yaz akşamları için keyifli bir bahçemiz ve  sakinlik isteyenler için su kenarına atılmış masalarımız var.

  • En önemlisi de çocukların güven içinde oynayacağı alanlar var…

Evet, bahçemiz geniş, aileler çocuklarıyla tüm gün burada rahatça vakit geçirebiliyorlar.

  • Beylerin özel ilgi alanı olan maç yayınlarınızda var galiba burada bayanlarda sıkılmaz eşleri maç izlerken 🙂

Evet aynen öyle, beyler maç izlerken eşleri de bahçede çimlerin üstünde keyif yapıyor.

  • Ramazan ayında iftar menünüz de var?

Evet Ramazanda iftarımız var ayrıca Ramazan ayı boyunca sahura yani saat 4’e kadar açığız.

Samimi ve keyifli sohbetiniz için teşekkür ederim.

SÖYLEŞİDEN KARELER

 

Comments

Comments are disabled for this post